BUDOWA MODUŁOWA. ULEPSZANIE SPOSOBU BUDOWANIA ŚWIATA

Dlaczego dom modułowy ?

Żyjemy w czasach, w których od budynków oczekuje się coraz to lepszej wydajności. Przepisy budowlane, normy środowiskowe i wydajność techniczna popychają konwencjonalne budownictwo poza granicę wytrzymałości. To wszystko przy kurczącej się sile roboczej, przekroczeniach harmonogramów i kosztów oraz wszechobecnych problemach z jakością jedno jest pewne: w branży budowlanej potrzebne są zmiany. Rozwiązaniem wielu problemów jest zastosowanie modułowych rozwiązań budowlanych 19c. Co by było, gdyby szybkość, opłacalność, jakość i zrównoważony rozwój środowiska mogły współistnieć?

To wszystko jest możliwe dzięki rozwiązaniom modułowym 19c.

19c domy modułowe przejął tradycyjne techniki budowlane i wywrócił je do góry nogami – tworząc bezproblemową metodę budowania, która ożywi Twój wymarzony dom szybciej, wydajniej, w bardziej zrównoważony sposób i przy wyższej jakości niż kiedykolwiek wcześniej.

CZYM JEST KONSTRUKCJA MODUŁOWA?

Oparta na powtarzalnej technologii produkcji, konstrukcja modułowa to technika budowlana, w której każdy moduł 19c wytwarzany jest w fabryce w kontrolowanych warunkach. Gdy moduły są gotowe, zostają transportowane na plac budowy, ustawiane na fundamencie za pomocą dźwigu i łączone ze sobą jak bloki konstrukcyjne tworząc jeden zintegrowany budynek.

Technika modułowa wykorzystuje te same materiały, co konwencjonalna konstrukcja i projekty według tych samych przepisów i standardów, pozwala jednak oszczędzić do 50% czasu. Po ukończeniu konstrukcja jest nie do odróżnienia od powstałych w sposób tradycyjny.

TECHNOLOGIA I NOWOCZESNE METODY KONSTRUKCYJNE ZAPEWNIAJĄ, ŻE KAŻDY DOM MODUŁOWY 19C JEST ZBUDOWANY ZGODNIE Z PRECYZYJNYMI STANDARDAMI, ZAPEWNIAJĄC WYSOKĄ JAKOŚĆ.

W porównaniu z innymi gałęziami przemysłu budownictwo konwencjonalne nie radzi sobie z historycznymi wyzwaniami (gospodarka odpadami, przekroczenie kosztów, opóźnienia w harmonogramie itp.) za pomocą nowych technologii.

Budownictwo modułowe 19c zapewnia Twojemu zespołowi projektowemu bezpieczeństwo pozwalając dokładnie ustalić budżet inwestycji. Jest szybsze, mniej marnotrawne, a jakość jest lepsza, ponieważ moduły budowane są w kontrolowanym środowisku.

POZNAJ ZALETY DOMÓW MODUŁOWYCH 19C

W przypadku 19c domy modułowe cena, którą otrzymujesz na etapie umowy, jest dokładnie tym, co ostatecznie zapłacisz. Charakter konstrukcji modułowej umożliwia nam zapewnienie absolutnej pewności ceny w drodze umowy o stałej cenie. Udaje nam się to dzięki sposobowi, w jaki projektujemy, produkujemy i dostarczamy nasze domy. Modułowy proces budowy wymaga pełnej rozdzielczości projektowej i dokumentacji jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek prac, oznacza to, że ​​dokładnie wiemy, co budujemy i ile to będzie kosztować. Ta stała cena pozwala uniknąć niespodzianek – rysunków architektonicznych przekraczających budżet, skoków cen, nadmiernych dodatków i nieprzestrzegania terminów – coś, czego ci, którzy budują tradycyjnie, doświadczają bardzo często.

Dzięki 19c domy modułowe Twój dom modułowy zostanie wybudowany w ciągu 12 tygodni od otrzymania wymaganego pozwolenia na budowę. Budowa odbywa się poza terenem budowy w naszej fabryce, co eliminuje opóźnienia związane z pogodą i przyspiesza proces budowy. Budownictwo modułowe pozwala również na ustalenie harmonogramu projektowania, budowy i dostawy, dzięki czemu możesz zaplanować swoje życie, wiedząc, że klucze otrzymasz w uzgodnionym terminie.

Oferujemy kompleksowe podejście, dzięki czemu proces projektowania i budowy nowego domu modułowego jest przyjemny i bezproblemowy. Dzięki współpracy naszych architektów i zespołu budowlanego pod jednym dachem, proces budowy jest niezwykle usprawniony. Możemy również współpracować z zewnętrznymi architektami, jeśli chcesz, aby konkretna firma miała wpływ na Twój projekt. Nasz zespół może koordynować dowolne lub wszystkie etapy procesu projektowania i budowy – od uzyskania pozwolenia na budowę po rozbiórkę, budowę i kształtowanie krajobrazu – zdejmując ciężar z Twoich barków i zapewniając tylko jeden punkt kontaktowy dla całego procesu budowy.

Nasi klienci przekonali się, że mogą poczynić znaczne oszczędności związane z kosztami końcowymi dzięki:

  • Jeden zespół zarządzający procesem projektowania, wyceny i budowy domu. To redukuje koszty i pozwala uniknąć niepotrzebnych wydatków i płatności dla wielu firm.
  • Szybszy czas budowy oznacza, że ​​możesz zminimalizować koszty koszty tymczasowego zakwaterowania.
  • Minimalny czas prac na miejscu budowy, co zmniejsza wszelkie opłaty za dojazdy/połączenia.

Proces tworzenia naszych domów modułowych jest bardzo elastyczny. Nasz zespół architektów stworzy wysokiej jakości, niepowtarzalny dom, który jest zaprojektowany dla Ciebie, Twojej lokalizacji, Twoich wymagań i budżetu. Alternatywnie możemy podjąć współpracę z wybranym architektem.

Prefabrykacja modułowa generuje o 80%* mniej odpadów niż tradycyjne metody budowlane, co czyni ją najbardziej zrównoważoną metodą budowy. Ponadto wszystkie domy 19c projektowane są w oparciu o zasady projektowania pasywnego, aby zminimalizować wpływ na środowisko, zmaksymalizować komfort przez cały rok i obniżyć koszty eksploatacji.
Przeczytaj więcej o naszych zasadach zrównoważonego rozwoju tutaj.

19c w 100% jest Polską firmą i każdym projekcie, nad którym pracujemy, traktujemy priorytetowo lokalnych dostawców i partnerów. Wszystkie nasze domy modułowe są budowane w naszym zakładzie, co oznacza, że ​​możesz przyjechać i zobaczyć swój dom na każdym etapie budowy.

Mity o domach modułowych

Fakt: Pierwszy w historii zarejestrowany budynek modułowy pojawił się w 1837 roku. Chociaż budownictwo modułowe było przez wieki stosowane na całym świecie, nadal jest stosunkowo nową formą budowania, szczególnie w Ameryce Północnej. Rozumiemy, że stare nawyki trudno wykorzenić (wydawałoby się, że szczególnie w budownictwie); istnieją jednak problemy systemowe, takie jak głęboki niedobór wykwalifikowanych rzemieślników w budownictwie konwencjonalnym, które sprawiają, że korzyści płynące z budowy modułowej są oczywistym rozwiązaniem. Dzięki modułowości zmieniasz tylko proces – materiały budowlane pozostają takie same. Niezależnie od tego, czy budujesz ze szkieletem stalowym, czy drewnianym, budowa zasadniczo staje się „produkcją” i odbywa się poza terenem budowy, w klimatyzowanym środowisku fabrycznym.

Fakt: Konstrukcje modułowe przeszły długą drogę od wczesnych lat, kiedy to na początku XX wieku można było kupić modułowy „zestaw” do domu od firmy Sears & Roebuck. Wtedy możliwości projektowe były ograniczone, ale dzisiaj tak nie jest. Wiele budynków zbudowanych modułowo jest nie do odróżnienia od tradycyjnej metody budowania. Od budynków biurowych po luksusowe domy, hotele i szpitale, atrakcyjność projektu dzięki modułowości nie stanowi bariery. Kluczem jest projekt , więc skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o swojej wizji projektu.

Fakt: chociaż kilka naszych budynków ma 3 lub 4 kondygnacje, to tylko dlatego, że tego właśnie oczekiwał właściciel projektu. Nasze możliwości w zakresie produkcji ram stalowych umożliwiają budowanie znacznie wyższych konstrukcji, a wszystko zaczyna się od zrozumienia wymagań projektu.

Fakt: W budownictwie czas to pieniądz. Dlatego koordynacja transakcji i radzenie sobie z problemami związanymi z harmonogramem może szybko się sumować w konwencjonalnej konstrukcji. Dzięki modułowym rozwiązaniom budowlanym zyskujesz pewność harmonogramu (i kosztów) oraz szybkość. Biorąc pod uwagę przyspieszony harmonogram budowy (do 50% szybszy niż konwencjonalna konstrukcja), modułowość jest najbardziej opłacalną i pewną opcją. Mniej wydajesz na robociznę, mniej na oprocentowanie kredytu, mniej na marnotrawstwo materiałów, nie mówiąc już o tym, że budynek zaczynasz użytkować dużo wcześniej.

Fakt: od sklepów detalicznych po kompleksy mieszkaniowe, od centrali biurowych po ośrodki zdrowia i szpitale, od hoteli po samodzielne bloki lekcyjne, modułowe rozwiązania budowlane są właściwym wyborem dla Twojego projektu. Dzięki nieskończonej gamie możliwości aplikacje branżowe są nieograniczone. Sprawdź niektóre z naszych profili projektów, aby dowiedzieć się więcej.

Fakt: Ponieważ moduły są zbudowane z tych samych materiałów, do których przywykłeś w konwencjonalnej konstrukcji, jakość nie stanowi problemu. Nasz zakład produkcyjny ma niezwykle wysokie standardy, z regularnymi, niezależnymi protokołami kontroli i testów. Ponadto moduły są wytwarzane w klimatyzowanej fabryce, więc praktycznie nie ma narażenia na trudne warunki pogodowe i uszkodzenia na miejscu są niewielkie lub żadne. Budynki wznoszone konwencjonalnymi metodami budowy mogą mieć poważne problemy z jakością po ukończeniu z powodu długich okresów narażenia na warunki atmosferyczne. Warunki atmosferyczne również często powodują opóźnienia projektów i przekroczenia budżetu.

Fakt: Większość naszych projektów budowlanych ma charakter stały, ale projekty modułowe mogą być również tymczasowe lub mobilne, co zwiększa adaptacyjną elastyczność modułowości. Rozwiązania tymczasowe są konstruowane zgodnie ze stałymi standardami budowlanymi, dzięki czemu uzyskujesz to, co najlepsze z obu światów. Podobnie jak większość budynków w systemie modułowym, Twój projekt może zostać zbudowany zgodnie z dokładnymi specyfikacjami, wymaganiami i pragnieniami, które chcesz zbudować.