Płyty krzyżowo klejone CLT

Dom MODUŁOWY JESZCZE BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONY
Konstrukcja domu modułowego 19c

Drewno klejone krzyżowo (CLT) to drewno konstrukcyjne, które jest powszechnie cenione za trwałość, wydajność, wytrzymałość i izolację termiczną. Składa się z warstw drewna sklejonych ze sobą, a słoje biegną w przeciwnych kątach 90⁰, CLT przejmuje strukturalne i środowiskowe właściwości drewna i wzmacnia je. Korzyści płynące z tego produktu zostały ostatnio wykorzystane w budynkach na całym świecie i obecnie są standardową funkcją modułów 19c.

Domy modułowe 19c płyta clt

19c i CLT
19c koncentruje się na składaniu elementów budynku, a nie konstruowaniu w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Robimy to, włączając zasady DfMA Technologiczność konstrukcji (Design for manufacturability) do naszych projektów od samego początku projektowania. Nieustannie rozwijamy i udoskonalamy nasze procesy i systemy, aby zmniejszyć liczbę komponentów wymaganych w projekcie, co skutkuje bardziej wydajnym modelem dostawy. Współpracując ściśle z dostawcą CLT, 19c wykorzystuje teraz strukturalny system podłóg CLT, który w połączeniu z naszymi stalowymi ramami konstrukcyjnymi tworzy potężną stalową i hybrydową konstrukcję CLT. Stal zapewnia konstrukcję pionową, umożliwiając układanie, transport i podnoszenie modułów, podczas gdy CLT zapewnia konstrukcję poziomą i usztywnienia. CLT przynosi wiele korzyści projektom 19c, a jednocześnie pozwala nam budować z mniejszej liczby komponentów, w szybszy, bezpieczniejszy i bardziej zrównoważony sposób.

CLT płyty krzyżowo klejone

Zalety CLT?
Zrównoważony rozwój
Drewno jest z natury materiałem zrównoważonym dzięki swojej odnawialności i niskiej energii ucieleśnionej, jednak CLT idzie jeszcze dalej ze względu na swój skład techniczny. W przypadku projektów modułowych 19c, panele CLT użyte do budowy podłogi odrosną w lasach zarządzanych w sposób zrównoważony w mniej niż 60 sekund. Podczas produkcji CLT prawie nie powstają żadne odpady, a sam materiał charakteryzuje się znacznie mniejszym śladem węglowym i ucieleśnionym wynikiem energetycznym niż powszechnie stosowane materiały. Zastosowanie CLT w modułach 19c tworzy przestrzeń, która ma ciągłą przegrodę termiczną między podłogą a ramą konstrukcyjną.

Wytrzymałość
Panel CLT może być tak wytrzymały, jak jego betonowy lub stalowy odpowiednik, dzięki wielokrotnym i naprzemiennym warstwom drewna – a wszystko to przy około 1/7 ciężaru konkurencyjnych materiałów.

Płyty clt przy produkcji domów modułowych 19c

Czas budowy
Jego zaawansowany technologicznie charakter oznacza, że ​​CLT jest elastyczny i może być wyprodukowany w dokładnie wymaganym rozmiarze, w tym z wyciętymi otworami na drzwi i belkami nośnymi. Dzięki temu panele mogą być instalowane znacznie szybciej niż jakikolwiek inny materiał, zwiększając nie tylko czas realizacji projektu, ale także wydajność produkcji domów modułowych.

Konstrukcja domów modułowych 19c z płyt clt

Zdrowie i szczęście
Powszechnie uznaje się, że wykorzystanie w domu naturalnych materiałów, takich jak drewno poprawia samopoczucie i zdrowie jego mieszkańców. Badania wykazały również pozytywne powiązania między wykorzystaniem drewna we wnętrzach a poprawą stanu zdrowia osób przebywających w placówkach opieki nad osobami starszymi, placówkach opieki zdrowotnej, edukacji i miejscach pracy.

Płyty clt w domach modułowych 19c