Trendy w zrównoważonym podróżowaniu 2022 150 150 19c Domy modułowe

Trendy w zrównoważonym podróżowaniu 2022

Dzięki nienagannemu kunsztowi i zrównoważonemu wzornictwu, oferta domów modułowych 19c jest idealna do nowoczesnego zakwaterowania i ekologicznych podróży.

Zrównoważone trendy w podróżowaniu, które zmieniają sposób, w jaki spędzamy wakacje.

Polacy są znani ze swojego zamiłowania do podróży. Bez względu na to, jak daleko jest cel podróży, prawie na pewno usłyszysz ten znajomy polski akcent podczas podróży. Po dwóch latach blokad i ograniczeń w podróżowaniu, w końcu możemy rozwinąć skrzydła i ponownie podróżować.

Jednak pandemia zmieniła sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, napędzając wzrost świadomości klimatycznej i preferowanie zrównoważonych produktów i usług wśród konsumentów. Ta zmiana w zachowaniu konsumentów wpłynęła również na branżę turystyczną, a podróżni coraz częściej poszukują ekologicznych ucieczek, napędzając rosnący trend w kierunku zrównoważonych podróży.

W 2023 roku ludzie będą szukać wrażeń z podróży, które są pełne przygód, ale mają niewielki wpływ na środowisko. W rzeczywistości, raport dotyczący zrównoważonych podróży sporządzony przez Booking.com , 83% podróżnych stwierdziło, że zrównoważone podróże są niezbędne. Plus dane wyszukiwania z Google pokazują 70% wzrost liczby osób szukających zrównoważonych opcji podróżowania.

Nawet globalna internetowa strona rezerwacji podróży Booking.com oferuje „obiekty zrównoważone pod względem podróży” jako filtry w swoim systemie rezerwacji. Dalsze umacnianie tego, że zrównoważone podróże to trend, który pozostanie.

Co to oznacza dla biur podróży, operatorów turystycznych, hotelarzy i dostawców zakwaterowania? I jak mogą się dostosować, aby sprostać potrzebom tej nowej rasy świadomych ekologicznie podróżników? Zwróciliśmy się do współwłaścicieli firmy doradczej zajmującej się doradztwem w zakresie zrównoważonej komunikacji i redaktorki ds . zrównoważonego rozwoju. Ci eksperci ds. zrównoważonego podróżowania podzielili się kluczowymi trendami w zrównoważonym podróżowaniu, które zmieniają sposób, w jaki spędzamy wakacje.

Dodatkowo dodaliśmy kilka spostrzeżeń, które odkryliśmy w procesie opracowywania naszej kolekcji modułowych domów noclegowych 19c – zaprojektowanych z myślą o luksusowych podróżach bez narażania środowiska naturalnego.

Podróż wolniej i dłużej
Ciekawość i głęboka chęć odkrywania wydają się być zakorzenione w ludzkiej psychice, więc nie powinno dziwić, że Światowa Rada ds. Podróży i Turystyki przewiduje wzrost liczby podróży w 2023 r. środowisku naturalnym i społeczeństwu, jeśli nie odbywa się to w zrównoważony i przemyślany sposób.

Jednym ze sposobów ograniczenia emisji dwutlenku węgla związanych z podróżowaniem i zmniejszenia wpływu na środowisko jest rzadsze podróżowanie, ale wolniejsze i dłuższe. Według specjalisty ludzie zdecydowanie podróżują wolniej i dłużej. Szczególnie wykorzystując ten przeciągający się czas wolny na wycieczki z wieloma przystankami z listą rzeczy do zrobienia.

Oczywistą korzyścią dla zrównoważonego rozwoju jest mniejsza emisja związana z lotami lub podróżami drogowymi i kolejowymi w przypadku częstych krótkich podróży. Mówiąc szerzej, specjalista mówi, że „poświęcenie dodatkowego czasu może stworzyć okazje do naprawdę wyjątkowych podróży o pozytywnym wpływie, takich jak epickie afrykańskie safari, podczas których twoje pieniądze są wyraźnie i wymiernie przeznaczane na ochronę przyrody”.

Zdjęcie: The Telegraph: wspaniałe widoki w Parku Narodowym Lamington Qld

Pobyty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla

Linie lotnicze od dawna zrzucają odpowiedzialność za emisję dwutlenku węgla na podróżnych, oferując opcję zapłaty za zrównoważenie emisji związanych z lotami w ramach procesu rezerwacji. Teraz podróżni naciskają, aby operatorzy turystyczni byli odpowiedzialni za swój wpływ – szukając poświadczeń neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla podczas rezerwacji pobytów.

Popyt jest taki, że w 2021 r. start-up Alight , start-up zajmujący się rezerwacją zakwaterowania, uruchomił pierwszy w branży silnik do obliczania śladu węglowego , który oferuje gościom opcję wyboru z listy projektów kompensacji emisji dwutlenku węgla przy kasie.

Oprócz wspierania gości w równoważeniu emisji związanych z podróżami, każda opcja zakwaterowania wymieniona na Alight jest sprawdzana pod kątem wysokich standardów i przyznawana ocenie zrównoważonego rozwoju na podstawie siedmiu kategorii kryteriów, w tym materiałów budowlanych i zużycia energii oraz wsparcia społeczności lokalnej.

Przejrzystość

Niestety, wraz ze wzrostem popytu na przyjazne dla środowiska zakwaterowanie i zrównoważone opcje podróżowania, pojawia się wzrost zielonego oszustwa oraz fałszywych i wprowadzających w błąd certyfikatów środowiskowych. Oznacza to, że zapewnienie przejrzystości gościom i podróżnym nigdy nie było tak ważne dla hotelarzy, dostawców zakwaterowania i operatorów turystycznych.

Kinsman mówi, że „przejrzystość rośnie, a hotele i marki turystyczne dokładnie określają, na co idą twoje pieniądze”. Według Kinsmana znak certyfikacji ekonomicznej żywienia jest najlepszy w swojej klasie, jeśli chodzi o przejrzystość przepływu kapitału z przychodów generowanych przez pobyty gości do pracowników, społeczności i środowiska naturalnego, które odnoszą korzyści.

Dostawcy zakwaterowania mogą czuć się zachęceni do stworzenia na swojej stronie internetowej strony dotyczącej zrównoważonego rozwoju, która może służyć do edukowania gości na temat inicjatyw i praktyk stosowanych w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko i zwiększenia pozytywnego wpływu.

Elysian Eco Retreat: pierwszy w pełni zasilany energią słoneczną luksusowy ośrodek na Wielkiej Rafie Koralowej

Podróże redystrybuowane

Pod wpływem kultury masowej i mediów społecznościowych nad turystyka krąży niefortunny trend, który dosłownie oznacza „za dużo turystyki”. Ten rodzaj masowej turystyki powoduje zanieczyszczenie, dewastację przyrody i cierpienie miejscowej ludności. Flora i fauna są zazwyczaj pierwszymi ofiarami w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych wraz z gwałtownym wzrostem gromadzenia odpadów i negatywnym wpływem na mieszkańców.

W opozycji do tego mamy wspaniały zrównoważony trend w podróżowaniu: redystrybucja podróży. Pomyśl o redystrybucji podróży jako o ucieczce od mas z korzyścią dla społeczności i środowiska. Według Kinsmana, podróżni coraz częściej odwracają się od popularnych miejsc turystycznych i szukają pobytów w mniej znanych miejscach, co powoduje wysyłanie turystów i pieniędzy tam, gdzie są bardziej potrzebne.

Powrót do natury

Kontynuując trend uciekania od tego wszystkiego, Kinsman mówi, że „coraz więcej podróżników wybiera „Friluftsliv” na łonie natury — norweską koncepcję życia na świeżym powietrzu — i docenia dotleniający czas spędzony na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody ’.

Według Kinsmana „podróżnicy nie muszą jechać do Skandynawii, aby doświadczyć tej poprawiającej zdrowie dawki natury — wystarczy wyjść na zewnątrz i głęboko odetchnąć. Nie musi to oznaczać pełnych przygód w Arktyce; orzeźwiająca wędrówka lub przejażdżka rowerem sprawią, że w pełni obejmiesz free-loofts-leev, jak to się wymawia,… a ludzie zdecydowanie szukają bardziej znaczących połączeń z naturą poprzez swoje przygody”

Wyjście z sieci

Dzięki ciągłym innowacjom i postępowi technologicznemu energia odnawialna staje się coraz bardziej dostępna, co powoduje, że coraz więcej osób szuka alternatywnych sposobów życia, takich jak życie poza siecią. A teraz ten trend przenika również do branży turystycznej, gdzie podróżni szukają opcji zakwaterowania na odludziu i na obszarach wiejskich, zarówno ze względów środowiskowych, jak i zdrowotnych. Obserwujemy, że podróżni „coraz bardziej zwalniają, wyłączają się z sieci i rezerwują tego typu pobyty kilka razy w roku z myślą o dobrym samopoczuciu”. Odłączając się od sieci, podróżni mogą korzystać z energii odnawialnej i tankować wodę, aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko, jednocześnie odłączając się i wyłączając, aby cieszyć się cyfrowym detoksem.

Nasze modułowe domy i domki 19c, zaprojektowane z myślą o życiu poza siecią bez uszczerbku dla komfortu, można wyposażyć w systemy słoneczne, zbiorniki na wodę deszczową i systemy szarej wody, dzięki czemu są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Pozostając lokalnie, wspierając lokalnie

Podczas gdy wolniejsze i dłuższe podróżowanie jest dla podróżnych doskonałym sposobem na wzięcie odpowiedzialności za swój wpływ na środowisko, innym sposobem na zmniejszenie wpływu podczas podróży jest pozostanie na miejscu i wspieranie lokalnych społeczności.

Według Celeste Mitchell „początek pandemii oznaczał, że ludzie zostali zmuszeni do zwolnienia tempa i pozostania bliżej domu. Oznaczało to, że kiedy już wyruszyli, chcieli, aby było to wyjątkowe miejsce, miejsce, w którym mogliby się ponownie skalibrować ”. Wraz ze zniesieniem ograniczeń w podróżowaniu Mitchell zaobserwował kontynuację trendu pozostawania lokalnie i odkrywania własnego podwórka, zauważając, że podróżni nadal odkrywają regionalne podróże w Polsce.

Dane z niedawnej globalnej ankiety przeprowadzonej przez Expedia Travel Group odpowiadają tej tendencji: 74% uczestników ankiety stwierdziło, że wybrałoby miejsce docelowe, zakwaterowanie lub opcję transportu, która jest zaangażowana we wspieranie lokalnej społeczności i kultury, nawet gdyby miało to wiązać się z wyższymi kosztami.

Myślisz o zbudowaniu własnego eko-zakwaterowania?

Jeśli jesteś operatorem turystycznym lub właścicielem gruntu, który myśli o budowie eko-zakwaterowania dla swoich gości, koniecznie sprawdź nasze zrównoważone domki modułowe 19c. Po mistrzowsku zbudowane w domy zeroemisyjne 19c – naszym zakładzie konstrukcyjnym poza – nasze zeroemisyjne domy 19c są operacyjnie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla i mogą być transportowane w dowolne miejsce. Zapoznaj się z naszymi zrównoważonymi projektami zakwaterowania zeroemisyjnych domach 19c lub skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej.

  • Domy modułowe 19c: cechy i zalety 150 150 19c Domy modułowe Domy modułowe 19c: cechy i zalety
  • Problem odpadów budowlanych (i rozwiązanie) 150 150 19c Domy modułowe Problem odpadów budowlanych (i rozwiązanie)