Średnia wielkość domu: dlaczego mniejszy znaczy lepszy 150 150 19c Domy modułowe

Średnia wielkość domu: dlaczego mniejszy znaczy lepszy

4 powody, dla których mniejsze domy są lepsze

Jaka jest średnia wielkość domu w Polsce? I dlaczego Polacy muszą rozważyć budowę i mieszkanie w mniejszych domach, teraz i w przyszłości?

Stopy procentowe w Polsce osiągnęły we wrześniu najwyższy poziom od siedmiu lat, po piątym miesiącu podwyżek z rzędu, wywierając zwiększoną presję na właścicieli domów. Ekonomiści przewidują , że podwyżki stóp procentowych utrzymają się do 2023 roku.

Tymczasem rosnące koszty utrzymania są również powodem do niepokoju w polskich gospodarstwach domowych, a najnowsze dane statystyczne pokazują wzrost cen o 6,1% w czwartym kwartale.

Dodatkowo naukowcy ostrzegają, że rządowy cel klimatyczny polegający na zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych o 43% do 2030 r. „nie jest wystarczająco dobry… Nauka wskazuje, że zero netto do 2050 r. jest nieosiągalny i aby utrzymać się znacznie poniżej 2 stopni [cel uzgodniony w Paryżu]”.

W tym niepewnym klimacie gospodarczym i środowiskowym budowanie mniejszych i inteligentniejszych domów ma sens finansowy i jest najlepszym sposobem walki ze zmianami klimatycznymi i lepszej opieki nad naszym domem na ziemi.

W tym artykule przyjrzymy się średniej wielkości nowo wybudowanych domów, różnicom w wielkości domów w różnych częściach kraju oraz 4 największym korzyściom, jakie kupujący zyskuje, decydując się na mniejszy dom.

Projekt przedstawia najwyższy poziom usprawnionego, zrównoważonego życia poza siecią.

Dlaczego kupujemy coraz mniejsze działki?

Powody stałego spadku i trendu w kierunku mniejszych działek w ciągu ostatniej dekady obejmują rosnące koszty gruntów, wysoki odsetek nowych mieszkań budowanych na obszarach miejskich oraz budowanie większej liczby domów piętrowych w celu maksymalizacji powierzchni użytkowej na mniejszych powierzchniach.

Zalety mniejszych domów 

Niższa cena

Ważnym powodem, aby zdecydować się na mniejszą działkę i mniejszy dom, są warunki finansowe. Istnieje wiele korzyści, które uzyskujemy już na etapie projektowania, później kosztów budowy, bieżących spłat kredytu hipotecznego, opłaty skarbowej i ubezpieczenia, a także późniejszych remontów i konserwacji, te elementy dla małego domu modułowego 19c będą po prostu mniejsze.

Żyj więcej za mniej

Mieszkanie w mniejszym domu oznacza, że ​​uważniej podchodzisz do zakupów często zbędnych rzeczy i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo nagromadzenia ich nadmiernej ilości co prowadzi do bałaganu, który obciąża cię fizycznie i psychicznie.

Badania pokazują, że zagracone środowisko domowe negatywnie wpływa na postrzeganie naszych domów i zadowolenie z życia. Inne badanie pokazuje nawet, że bałagan zwiększa przeciążenie poznawcze i może zmniejszyć pojemność naszej pamięci roboczej.

Wierzymy, że mieszkanie w mniejszym domu zmusza nas do wyeliminowania bałaganu, co z kolei pomaga czuć się spokojniej w swoim domowym sanktuarium, być bardziej produktywnym i daje dodatkową korzyść w postaci lżejszego stąpania po planecie poprzez celową redukcję konsumpcji i odpadów.

 

Uporządkowane domy modułowe 19c mają wiele korzyści dla ich mieszkańców, redukują uczucie niepokoju i stresu, powodują, że częściej czujemy się szczęśliwi, poprawia nam się jakości snu, produktywność, a nawet funkcja pamięci.

Oszczędność energii

W obliczu zbliżającego się kryzysu związanego z polityką cenową energii, mądrzejsze i skromniejsze życie staje się jeszcze bardziej atrakcyjne. Mieszkanie w mniejszym domu oznacza znaczne oszczędności na rachunkach za oświetlenie, ogrzewanie i chłodzenie, ponieważ jest mniej miejsca do oświetlania lub utrzymywania ciepła lub chłodu.

Najnowsze badanie nastrojów konsumentów energii pokazuje, że 88% Polaków jest bardzo zaniepokojonych lub nieco zaniepokojonych faktem, że energia stanie się dla nich niedostępna w ciągu najbliższych trzech lat, a tylko 40% obywateli jest przekonanych, że cały rynek energetyczny działa w ich długoterminowych interesach .

Dlatego teraz jest idealny czas, aby zainwestować w zrównoważony, mały dom 19c zasilany energią odnawialną, aby zabezpieczyć przyszłe dostawy energii i zmniejszyć zużycie energii oraz związane z tym koszty.

Każdy dom 19c jest wyposażony w podłączony do sieci system paneli fotowoltaicznych.

Zmniejsz emisję C02

Decyzja o zbudowaniu i zamieszkaniu w mniejszym domu nie tylko zapewnia ogromne korzyści jego mieszkańcom (takie jak oszczędności na rachunkach i krótszy czas budowy), ale zapewnia wiele korzyści dla planety.

Należy podkreślić, że wszystkie domy 19c z naszej oferty zostały zaprojektowane tak, aby wytwarzać wystarczającą ilość energii odnawialnej, aby zrównoważyć roczne emisje gazów cieplarnianych związane z jej zużyciem energii.

W rzeczywistości nasza ostatnia ocena cyklu życia wykazała, że ​​w całym okresie eksploatacji dom modułowy 19c emituje o 570 ton C02 mniej niż standardowy dom zapewniając taką samą funkcjonalność. Ta ilość dwutlenku węgla równa się 3421 zasadzonym drzewom, 150 samochodom wyłączonym z dróg na rok lub 17 milionom balonów z gazowym CO2 usuniętym z atmosfery.

Podsumowując, zaletami mniejszych domów są:

Małe domy są łatwiejsze do utrzymania porządku i konserwacji.
Małe domy są tańsze w budowie, remoncie i eksploatacji.
Małe domy mają mniejszy wpływ na środowisko i zużycie zasobów.

Chcesz zbudować mały dom i żyć mądrzej?

Budowanie mniejszego i inteligentniejszego domu 19c ma wiele zalet dla właścicieli i środowiska naturalnego. Porozmawiaj dziś ze specjalistą 19c o tym, jak urzeczywistnić swoje marzenie o małym, zrównoważonym domu i dowiedz się więcej o tym, dlaczego nowoczesne i wygodne życie nie musi zagrażać środowisku naturalnemu.

  • Domy modułowe 19c: cechy i zalety 150 150 19c Domy modułowe Domy modułowe 19c: cechy i zalety
  • Trendy w zrównoważonym podróżowaniu 2022 150 150 19c Domy modułowe Trendy w zrównoważonym podróżowaniu 2022
  • Problem odpadów budowlanych (i rozwiązanie) 150 150 19c Domy modułowe Problem odpadów budowlanych (i rozwiązanie)