Co to znaczy być neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla? 150 150 19c Domy modułowe

Co to znaczy być neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla?

Ekologiczne wysiłki 19c Domy modułowe

Jeśli chodzi o działania na rzecz klimatu i redukcję emisji w 19c Domy modułowe, nieustannie szukamy nowych sposobów, aby nasze domy były w czołówce zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska.

Ochrona środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń jest najwyższym priorytetem we wszystkim, co robimy. Dlatego aktywnie realizujemy i wdrażamy inicjatywy mające na celu zmniejszenie naszego wpływu na środowisko i emisji gazów cieplarnianych we wszystkich aspektach naszej działalności.

Wszystkie decyzje, które podejmujemy w odniesieniu do naszych budynków modułowych pod względem projektu, materiałów i konstrukcji, minimalizują negatywny wpływ na środowisko.

Uosobieniem tego jest nasza seria domów 19c, składająca się z projektów domów, które są operacyjnie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. W rzeczywistości nasz dom pokazowy będzie miał pozytywny wpływ na emisję dwutlenku węgla.

Być może zastanawiasz się, „co oznacza być neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla w budownictwie mieszkaniowym?”. Przyjrzyjmy się sposobom, w jakie 19c domu modułowe ogranicza swój ślad węglowy i ogólny wpływ na środowisko.

Zrównoważony rozwój:  w każdym domu modułowym 19c

 

Drewno pozyskiwane w sposób zrównoważony to tylko jedna z wielu zrównoważonych inkluzji, które są standardem we wszystkich domach modułowych 19c.

Nasza inwestycja w kompensację emisji dwutlenku węgla doskonale pasuje do naszego nadrzędnego podejścia do budownictwa: nowoczesnego, wygodnego życia, które nie zagraża środowisku naturalnemu.

Nasze zaangażowanie w zrównoważone budownictwo najlepiej wyjaśnia pięć celów środowiskowych, które realizujemy we wszystkich domach prefabrykowanych 19c:

Zrównoważone materiały: Używamy zrównoważonych materiałów budowlanych w celu ograniczenia emisji i zmniejszenia naszego negatywnego wpływu na środowisko, takich jak odnawialne drewno z plantacji, maty izolacyjne z wełny szklanej i okna z potrójnymi szybami.

Efektywność energetyczna: Zwiększamy efektywność energetyczną naszych budynków, stosując zasady pasywnego projektowania słonecznego, w tym panele słoneczne, energooszczędne oświetlenie i urządzenia oraz systemy ciepłej wody z pompami ciepła.

Oszczędność wody: poprawiamy efektywność zużycia wody, zapewniając zbiornik na wodę o pojemności 10 000 litrów we wszystkich nowych budynkach i stosując oszczędzające wodę instalacje i urządzenia hydrauliczne.

Jakość powietrza w pomieszczeniach: Poprawiamy jakość powietrza, wybierając farby i produkty z drewna o niskiej zawartości lotnych związków organicznych oraz stosując przemyślane rozmieszczenie okien w projektach.

Ograniczenie ilości odpadów: Używamy konstrukcji budowlanych w odstępach co 900 mm, aby radykalnie zmniejszyć ilość odpadów budowlanych. A nasz lekki system stóp można zdemontować i poddać recyklingowi.

Modułowa obudowa neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla

Dążąc do uzyskania certyfikatu klimatycznego, pracujemy również nad tym, aby nasza firma była całkowicie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Seria 19c reprezentuje najwyższy poziom zrównoważonego projektu domu modułowego, który spełnia wszystkie pięć naszych celów środowiskowych i jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla.
Oznacza to, że domy modułowe 19c z Bielska-Białej są zaprojektowane tak, aby wytwarzać wystarczającą ilość energii odnawialnej, aby zrównoważyć roczne emisje gazów cieplarnianych związane z ich zużyciem energii. Jak? Domy 19c wykorzystują wiele przyjaznych dla środowiska funkcji, w tym system energii słonecznej o mocy 5,55 kW podłączony do sieci, zbiornik na wodę o pojemności 10 000 litrów i energooszczędny system ciepłej wody o pojemności 250 litrów, aby zapewnić długoterminową efektywność energetyczną i osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

Wyniki naszej ostatniej oceny cyklu życia pokazują, że w całym okresie eksploatacji dom modułowy 19c będzie emitował o 570 tC02e mniej niż standardowy dom zapewniający taką samą funkcjonalność. Aby pomóc Ci zwizualizować wpływ naszego domu 19c, ta ilość dwutlenku węgla odpowiada:

  • Posadzeniu 3421 drzew
  • Usunięciu z dróg 150 samochodów na 365 dni
  • 76 domów o zerowym zużyciu energii przez rok
  • Z atmosfery usunięto 17 milionów balonów z gazem CO2

Wiemy, że budownictwo jest drugą co do wielkości branżą wytwarzającą odpady. Chociaż rozumiemy, że działania naszej organizacji przyczyniają się do ich powstawania i w rzeczywistości żadna konstrukcja nie może być „zero odpadowa” ani „wolna od emisji”, jesteśmy zobowiązani do bycia częścią rozwiązania.

Od pozyskiwania zrównoważonych materiałów budowlanych, ograniczania odpadów budowlanych , kompensacji emisji dwutlenku węgla i budowy domów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, 19c domy modułowe dąży do ciągłego doskonalenia i bycia liderem na rynku zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego. Jeśli chcesz dołączyć do nas w naszej podróży, aby zminimalizować negatywny wpływ budownictwa modułowego na środowisko i zrewolucjonizować zrównoważony styl życia , skontaktuj się z nami już dziś.

  • Domy modułowe 19c: cechy i zalety 150 150 19c Domy modułowe Domy modułowe 19c: cechy i zalety
  • Trendy w zrównoważonym podróżowaniu 2022 150 150 19c Domy modułowe Trendy w zrównoważonym podróżowaniu 2022
  • Problem odpadów budowlanych (i rozwiązanie) 150 150 19c Domy modułowe Problem odpadów budowlanych (i rozwiązanie)