Trendy zrównoważonego rozwoju w budownictwie w 2022 r 150 150 19c Domy modułowe

Trendy zrównoważonego rozwoju w budownictwie w 2022 r

4 trendy zrównoważonego rozwoju, które warto mieć uwadze budując dom

Zrównoważony rozwój i energia odnawialna to przestrzeń, która bardzo szybko ewoluuje i rozwija się, więc nadążanie za wszystkimi najnowszymi i najlepszymi trendami w zakresie zrównoważonego rozwoju może być nie lada wyzwaniem.
Na rynku zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego nieustannie pracujemy nad ulepszaniem praktyk, technologii, projektów, funkcji i materiałów, które są wykorzystywane w każdym przyjaznym dla środowiska budynku 19c Modular Houses. Dlatego ważne jest, aby patrzeć w przyszłość i być na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami w zrównoważonych produktach i mieszkalnictwie.
Oto 4 trendy w zakresie zrównoważonego rozwoju, których realizacja jest dla nas najbardziej ekscytująca w 2022 r. i później.

Domy o zerowej wartości netto

Domy o zerowej wartości netto (lub zerowej energii) zyskują na popularności w zrównoważonym życiu, ale co dokładnie oznacza dom o zerowej wartości netto?
Zasadniczo dom o zerowej wartości netto to dom energooszczędny, który wytwarza tyle energii, ile zużywa. Tak więc dom o zerowej wartości netto wytworzy tyle energii elektrycznej, ile zużyje w ciągu roku. Teoretycznie każda energia pobierana przez dom z sieci elektrycznej zostanie zwrócona.
Projekt zerowego zużycia netto jest złożonym procesem opartym na liczbach, dlatego aby go wykonać dobrze przed rozpoczęciem budowy zalecamy zaangażowanie zespołu ekspertów (doposażenie domu w celu osiągnięcia zerowego zużycia netto może nie być możliwe).
Nasza gama produktów przedstawia najwyższy zrównoważony projekt domu modułowego, który jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Domy te zostały zaprojektowane tak, aby wytwarzały wystarczającą ilość energii odnawialnej, aby zrównoważyć roczną emisję dwutlenku węgla związaną z ich zużyciem energii.

Budynki prefabrykowane

Popularność budowy domów z prefabrykatów rośnie ze względu na liczbę korzyści, jakie zapewniają budowniczym i właścicielom domów. Budownictwo prefabrykowane polega na tym, że domy są budowane poza terenem budowy z paneli lub modułów, które następnie są transportowane na miejsce w celu złożenia i podłączenia do usług.

Niedawny raport przewiduje, że rynek prefabrykowanych budynków (obecnie stanowiący 3% przemysłu budowlanego o wartości 150 miliardów dolarów) osiągnie 15% do 2025 roku. Stworzy to 20 000 miejsc pracy i doda 30 miliardów dolarów do gospodarki kraju. PrefabAUS przewiduje, że do 2030 roku co najmniej 10% domów będzie prefabrykowanych.

Dlaczego zmiana? Istnieje kilka powodów, dla których popularność konstrukcji prefabrykowanych znacznie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, w tym:

 • Opłacalność – Ponieważ coraz więcej osób odczuwa niepewność czasów ekonomicznych i rosnącej inflacji oraz walczy o zapewnienie sobie pierwszego domu, budowa domów prefabrykowanych jest bardziej atrakcyjną opcją, która może obniżyć ogólne koszty budowy nawet o 20%.
 • Ekologiczne – Konstrukcje prefabrykowane niosą ze sobą liczne korzyści dla środowiska. Takie jak mniejsze straty materiału, mniej zakłóceń na placu budowy i doskonała jakość wykonania, z trwalszą, szczelną strukturą, która zapewnia bardziej energooszczędny dom.
 • Wzrost wydajności – ponieważ budowa odbywa się w kontrolowanym środowisku, czas budowy jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych budowli, na które wpływ mogą mieć pogoda, warunki gruntowe, nieefektywne harmonogramy itp.
  Na przykład budowa standardowego jednokondygnacyjnego modułowego domu 19c trwa na ogół około 16 tygodni.


  Ładowanie samochodu elektrycznego

  Wiemy, że samochody elektryczne są lepsze dla środowiska, ponieważ emitują mniej gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń powietrza niż pojazdy napędzane benzyną i olejem napędowym.

  Jednak długi czas ładowania oraz bliskość i dostęp do stacji ładowania nadal stanowią dużą barierę dla wielu konsumentów, co powoduje, że Ci wahają się przed zakupem pojazdu elektrycznego (EV). Większość obecnych i przyszłych właścicieli pojazdów elektrycznych zdecyduje się na ładowanie swoich samochodów w domu ze względu na wygodę i oszczędność kosztów.

  Ostatnie badania wykazały sposób na naładowanie akumulatorów samochodów elektrycznych do 90% w zaledwie 10 minut. Naukowcy przewidują, że superszybkie ładowanie samochodów elektrycznych nastąpi za około 5 lat, ale uważają, że spowodowałoby to znaczącą zmianę w upowszechnianiu pojazdów elektrycznych na całym świecie.

  W tym momencie Europejczycy mogą instalować w swoich domach szybkie ładowarki AC (prąd zmienny), gdzie 7,2 kW daje 7,2 km zasięgu na każde 10 minut ładowania (6-12 godzin do pełnego naładowania), podczas gdy ładowarka 22 kW zapewnia 22 km zasięgu na każde 10 minut ładowania (4-7 godzin do pełnego naładowania).

Trwają prace nad superszybkim ładowaniem samochodów elektrycznych, w którym czas ładowania może spaść do 10 minut.

Okna słoneczne

Trwa wyścig między naukowcami i start-upami, aby stworzyć okna słoneczne, które będą wytwarzać energię elektryczną niemal na każdym budynku. Zespół z University of Michigan niedawno podzielił się w czasopiśmie naukowym Joule, że możliwe jest użycie związków barwnikowych zamiast krzemu, aby zamienić energię słoneczną w elektryczność za pomocą okien. Półprzezroczysta folia jest nakładana na okno, w którym związki są połączone z metalowymi liniami, niewidocznymi gołym okiem.

„Widzisz wiele tych szklanych i stalowych budynków, wokół których są tylko ściany okien. Dlaczego nie zamienić tej nadwyżki energii (pochodzącej ze światła słonecznego) w elektryczność, która pomoże zasilić dom lub budynek?”, powiedział Stephen Forrest, profesor elektrotechniki na Uniwersytecie Michigan.

Na tym etapie okna zespołu z Michigan University przetwarzają 7% energii słonecznej na energię elektryczną (uważają, że 10% jest możliwe dzięki tej technologii), więc obecnie okna słoneczne są świetnym sposobem na uzupełnienie paneli słonecznych. W poprzednim badaniu Forrest i jego zespół stwierdzili, że „okno słoneczne można zbudować i zainstalować za mniej więcej dwa razy więcej niż w przypadku konwencjonalnego okna, a dochód z wytwarzania energii elektrycznej pokryje różnicę w kosztach w ciągu dwóch do sześciu lat”.
Na tym etapie folia słoneczna jest w 50% przezroczysta z zielonkawym odcieniem, więc nadaje się głównie do zastosowań komercyjnych, ale zespół z Michigan twierdzi, że dzięki tej samej technologii można osiągnąć wyższą przezroczystość, preferowaną w oknach mieszkalnych.
Forrest przewiduje, że początkowe zainteresowanie oknami słonecznymi będzie pochodzić od właścicieli domów, którzy byli wczesnymi użytkownikami paneli słonecznych na dachach. Ich okien słonecznych nie można jeszcze kupić, ale Forrest mówi, że możemy spodziewać się ich na rynku w ciągu około 2 lat.

Zastanawiasz się nad zrównoważoną budową domu modułowego?

19c domy modułowe buduje zrównoważone, energooszczędne domy prefabrykowane.
Jeśli chcesz zminimalizować wpływ swojego budynku na środowisko, decydując się na dom prefabrykowany, skontaktuj się z nami, aby zrobić pierwszy krok na drodze do przyjaznego środowisku budownictwa. Lub przejrzyj nasz przewodnik dotyczący zrównoważonego rozwoju, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do zrównoważonego budownictwa i naszych pięciu celach środowiskowych.

 • Domy modułowe 19c: cechy i zalety 150 150 19c Domy modułowe Domy modułowe 19c: cechy i zalety
 • Trendy w zrównoważonym podróżowaniu 2022 150 150 19c Domy modułowe Trendy w zrównoważonym podróżowaniu 2022
 • Problem odpadów budowlanych (i rozwiązanie) 150 150 19c Domy modułowe Problem odpadów budowlanych (i rozwiązanie)