Zrównoważony rozwój

Zaprojektowany na dziś z myślą o jutrze.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Posiadanie domu od dawna jest wielkim marzeniem większości ludzi. Jednak w obliczu zmian klimatu musimy znaleźć bardziej zrównoważone sposoby ożywienia naszych wymarzonych domów. Oferując szereg elementów oszczędzających zasoby jako standardowe elementy, 19c domy modułowe projektuje i buduje z myślą o zrównoważonym rozwoju, a każdy budynek osiąga co najmniej 7-gwiazdkową ocenę energetyczną. Wykorzystując lokalnie pozyskiwane, odnawialne i zrównoważone materiały budowlane oraz ograniczając marnotrawstwo podczas procesu budowy, nasze ekologiczne podejście do projektowania i budowy budynków odpowiada na potrzeby teraźniejszości bez narażania na szwank przyszłości. Centralnym elementem naszego podejścia do zrównoważonego budownictwa jest pięć celów środowiskowych: efektywność energetyczna, oszczędność wody, jakość powietrza w pomieszczeniach, zrównoważone materiały i ograniczenie ilości odpadów.

Zrównoważone życie w miastach i społecznościach

19c Domy modułowe wykorzystuje projekty, materiały i technologie budowlane, które zapewniają efektywność energetyczną, termiczną, akustyczną, przestrzenną i funkcjonalną w nowoczesnym domu mobilnym 19c. Podejście 19c domy modułowe do zrównoważonego rozwoju polega na tworzeniu budynków, które zmniejszają nasze wpływ na Ziemię. Zrównoważony budynek postrzegamy jako taki, który został zaprojektowany pasywnie, zbudowany w najbardziej zrównoważony sposób.

 

 

 

Zrównoważony rozwój w budownictwie

Odpowiedzialna produkcja i konsumpcja
Mieszkając w mniejszym mieszkaniu, automatycznie zużywamy mniej energii.

Dom mobilny

Mobilność i wielofunkcyjność
Dom modułowy 19c jest solidnie przymocowany do podłoża, ale w razie potrzeby można go podnieść i przetransportować w inne miejsce. Dzięki temu domy miejskie mogą pojawiać się tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Co więcej, ich funkcja może być bardzo różna, na przykład mieszkanie lub miejsce pracy, salon usługowy, gabinet medyczny/kosmetyczny, sklep lub dom seniora.

Domy modułowe

Trwałe i wydajne budownictwo
Naszym celem jest zminimalizowanie ilości odpadów i emisji CO2 w branży budowlanej na całym świecie. Produkcja poza terenem budowy zapewnia uniknięcie wilgoci podczas procesu budowlanego. Produkcja poza terenem budowy w obszarach miejskich optymalizuje czas podróży pracowników i zmniejsza emisję CO2 związaną z dojazdami pracowników do pracy. Domy produkowane są seryjnie co również pozwala ograniczyć ślad ekologiczny jednostki.

Domy mobilne

Inteligentne miasta
Inteligentna budowa dla większości z nas oznacza nowe technologie. Jednak dla 19c  oznacza uczciwość  i zaczyna się na samym dole od osoby uczciwej, która myśli i działa w sposób zrównoważony. Dlatego chcemy przyczynić się do lepszej jakości życia, zdrowszych społeczności, szczęśliwszych ludzi i różnorodności, czego efektem są inteligentne miasta, w których ludzkie potrzeby są wartościami podstawowymi.

Domy modułowe

Nowe trendy w nieruchomościach
Obecnie, przy szybko zmieniających się planach urbanistycznych, musimy być elastyczni i często przenosić się do nowych lokalizacji, tworząc funkcjonalną różnorodność dla ludzi w pobliżu ich domów. 19c Domy modułowe dostarcza ekologiczne rozwiązania dla hoteli i popularnych apartamentów na wynajem.

Zrównoważone budownictwo

Drewno
Drewno to materiał odnawialny, który pochłania CO2. Istnieje niewiele alternatyw dla niego jako materiału przyjaznego dla środowiska. Budowa drewnianego domu wymaga znacznie mniej energii, węgla i wody niż inne surowce. Wprowadźmy las do miasta! Ponieważ drewniany dom jest magazynem CO2, sprowadzenie go do miast poprawia miejski klimat i daje drewnu nowe życie w budynkach na setki lat.

Prefabrykowane domy 19c

Prefabrykacja
Z różnych badań wynika, że ​​prefabrykacja modułowa jest najbardziej zrównoważonym sposobem budowania, zmniejszając ilość odpadów o 80% w porównaniu z tradycyjnym budownictwem. Prefabrykacja wykorzystuje przemyślane wykorzystanie znormalizowanych wymiarów materiałów budowlanych, drastycznie minimalizując odcięcia i odpady. W przypadku wszelkich odpadów, które się pojawiają, 19c domy modułowe ma specjalne podejście do recyklingu. Ponadto scentralizowana lokalizacja prefabrykowanej konstrukcji poza terenem budowy skutkuje obniżeniem emisji dwutlenku węgla — nawet o 60% — związanej z transportem materiałów i siły roboczej.

Pasywne domy modułowe 19c

Pasywny projekt
Wszystkie budynki 19c są projektowane według głównego celu, jakim jest zmniejszenie ich wpływu na Ziemię. Aby to osiągnąć, we wszystkich naszych projektach stosujemy zasady projektowania pasywnego. Dzięki przemyślanemu skupieniu się na pasywnych elementach projektu – takich jak orientacja budynku, układ, wydajność cieplna, izolacja i wentylacja – wszystkie projekty 19c osiągają wyjątkowy standard zrównoważonego rozwoju i wymagają minimalnej emisji dwutlenku węgla.

Ekologiczne domy modułowe 19c

Ekologiczne materiały
W 19c domy modułowe używamy wyłącznie produktów najwyższej jakości, aby zapewnić długowieczność i kładziemy nacisk na materiały pozyskiwane lokalnie, które nadają się do recyklingu, odtwarzania lub pozyskiwania w sposób zrównoważony. Nasze moduły zbudowane są ze stalowych ram konstrukcyjnych do przenoszenia obciążeń pionowych i paneli z drewna klejonego krzyżowo (CLT) do obciążeń poziomych, z których oba są wytrzymałe, trwałe. Izolację zapewnia izolacja mineralna, okna są standardowo potrójnie szklone, a każdy budynek oklejony jest membraną wiatro-izolacyjną, która zapewnia wodoszczelność i wiatro-szczelność, poprawiając parametry cieplne i zmniejszając zużycie Co2 w całym okresie użytkowania budynku.

Odnawialne Źródła Energii 19c

Systemy przyjazne dla środowiska
Systemy, które uwzględniamy w Twoim projekcie, są starannie dobierane w celu uzupełnienia i zwiększenia trwałości projektu oraz zminimalizowania jego zużycia węgla – systemy takie jak 100% elektryfikacja, panele słoneczne i zbieranie wody deszczowej. Istnieje wiele systemów i elementów, które można zastosować, aby zwiększyć jego trwałość. Chociaż nasze projekty są dostosowane do Twoich wymagań, możemy wskazać Ci opcje i pomóc w wyborze najlepszych dla Twojego domu w zakresie zrównoważonego rozwoju i parametrów projektu. Niektóre z tych opcji obejmują panele fotowoltaiczne, w razie potrzeby energooszczędne ogrzewanie i chłodzenie, energooszczędne urządzenia, armaturę wodną, gromadzenie wody deszczowej i system uzdatniania wody. Możemy połączyć te systemy z naszym pasywnym podejściem do projektowania, aby Twój dom był całkowicie niezależny od przyłączy elektrycznych i wodno- kanalizacyjnych.

Recykling materiałów budowlanych

Recykling materiałów budowlanych
Podczas gdy przemyślany projekt, użycie wysokiej jakości materiałów i solidna konstrukcja każdego projektu 19c skutkuje budową, która przetrwa dziesięciolecia, we wszystkich naszych projektach uwzględniamy możliwość recyklingu materiałów po zakończeniu ich eksploatacji. Biorąc pod uwagę szacunki, że przemysł budowlany i rozbiórkowy odpowiada za około 40% wszystkich wysypisk śmieci , przywiązujemy dużą wagę do tworzenia projektów, które pomogą zmniejszyć ten odsetek. Aby to osiągnąć, stalowa rama każdego modułu 19c i podstawa CLT są wybierane nie tylko pod kątem zrównoważonego użytkowania, ale także dlatego, że wszystkie te materiały mogą zostać poddane recyklingowi pod koniec ich życia. Nacisk na wykorzystanie drewna w naszych projektach pozwala również na ponowne wykorzystanie każdej części konstrukcji wykonanej z tego materiału.